Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju aresztowany na 3 miesiące, a grozi mu do 12 lat więzienia

Data publikacji 29.11.2021

Oleśniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który używając siły doprowadził jednego z mieszkańców miasta do stanu bezbronności, aby ukraść mu telefon komórkowy. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę 5 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Oleśnicy młody sprawca rozboju trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Oleśnicy. Ze zgłoszenia jakie otrzymali policjanci wynikało, że młody mężczyzna ukradł jednemu z mieszkańców miasta telefon komórkowy o wartości 5 tysięcy złotych. Wcześniej jednak doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności używając wobec niego siły fizycznej. Sprawca dusił 28-latka i wykręcał mu rękę. W momencie gdy poszkodowany upadł, 19-latek z kieszeni jego kurtki wyjął telefon i uciekł.

W wyniku działań operacyjnych funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy sprawca niedługo po zdarzeniu został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Śledczy mając do dyspozycji zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wspólnie z oleśnickim prokuratorem sporządzili wniosek o zastosowanie wobec 19-latka środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w Oleśnicy po przeanalizowaniu materiałów przychylił się do wniosku decydując o areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oleśnicy

Powrót na górę strony