Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” - trwa mikołajkowa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów ze schroniska

Data publikacji 30.11.2021

„Pomagamy i chronimy" - to motto, którym na co dzień kierują się policjanci. Stróże prawa z powiatu ząbkowickiego zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom, zwłaszcza teraz kiedy nadchodzi zima. Postanowili zorganizować zbiórkę dla potrzebujących zwierzaków pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Zbiórka karmy mokrej oraz suchej, a także smyczy i różnych smakołyków potrwa do 15 grudnia. Wszystkich gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji.

Służba policjanta to codziennie nowe wyzwania. Obsługa zdarzeń drogowych, reakcja na wykroczenia oraz zatrzymywanie przestępców, to tylko nieliczne elementy naszej pracy. W trakcie codziennej służby dbamy nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa, ale również o los zwierząt potrzebujących pomocy. Policjanci z powiatu ząbkowickiego od dawna współpracują z fundacjami i schroniskami pomagającymi czworonogom. Kilkoro z nich adoptowało psy, które od tej pory stały się członkami ich rodzin.

W tym roku funkcjonariusze organizują zbiórkę darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Gilowie oraz Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Ząbkowicach Śląskich pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W ramach akcji mundurowi zbierają karmę mokrą oraz suchą, miski, smycze i różne smakołyki, a także podkłady, koce oraz środki czystości i środki opatrunkowe.

Zachęcamy do włączenia się do akcji zostania Świętym Mikołajem. Zbiórka potrwa do 15 grudnia.

Więcej informacji można uzyskać u koordynatorów akcji mł. asp. Katarzyny Iwańciów pod numerem telefonu 787 101 684, sierż. szt. Barbary Deryło tel.: 570 998 776 oraz st. sierż. Kamila Kowal tel.: 795 933 244. Również z tymi osobami należy kontaktować się kiedy i gdzie można dostarczyć podarki dal zwierzaków.

Pamiętaj: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Powrót na górę strony