Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadził do obrotu fałszywe 100 zł, a w domu posiadał inne podrobione banknoty

Data publikacji 01.12.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu sfałszowanego banknotu o nominale 100 zł oraz o posiadanie dodatkowo innych podrobionych pieniędzy. Mężczyzna sfałszowanym banknotem zapłacił za zakup pizzy. W jego mieszkaniu funkcjonariusze dodatkowo znaleźli dwa inne podrobione nominały. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu sfałszowanego banknotu oraz o posiadanie dwóch innych podrobionych banknotów.

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj zaraz po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu wprowadzenie do obrotu fałszywego banknotu o nominale 100 zł. Funkcjonariusze ustalili, że tym banknotem za zakup pizzy zapłacił jeden z klientów, który zamówił towar z dostawą na konkretny adres. Idąc tym tropem kryminalni trafili do wskazanego mieszkania. Zastali tam 40-letniego jeleniogórzanina, który zamawiał rzeczywiście wcześniej pizzę. Po sprawdzeniu jego mieszkania ujawnili dodatkowo też dwa inne podrobione banknoty o nominale 50 i 100 zł.

40-latek został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony