Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

65 razy włamał się na konto bankowe - został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 02.12.2021

Mundurowi z komisariatu w Kruszynie zatrzymali mężczyznę, który 65 razy włamał się na konto bankowe. Sprawca korzystając z bankowości internetowej robił przelewy oraz płacił zbliżeniowo kartą należącą do pokrzywdzonej kobiety. Podejrzany usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie otrzymali zgłoszenie o włamaniach na konto i kradzieży ponad 4000 tysięcy złotych. Sprawca został zatrzymany przez mundurowych.

Mężczyzna wykorzystał fakt dostępu do karty płatniczej oraz znajomość hasła do bankowości internetowej pokrzywdzonej. Przez kilka miesięcy, bez wiedzy i zgody kobiety, sprawca 65 razy włamał się na jej konto robiąc przelewy i płacąc zbliżeniowo kartą. 36-latek z cudzego konta zapłacił sobie między innymi za części samochodowe, doładował telefon oraz robił przelewy na własne konto.

Podejrzany mieszkaniec powiatu bolesławieckiego dokonując nieuprawnionych przelewów i użycia karty płatniczej włamywał się na konto bankowe. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci przypominają, aby nie udostępniać swoich haseł i pinów do bankowości internetowej. Jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś może posługiwać się naszą kartą płatniczą, to natychmiast zmieńmy hasła dostępowe lub zablokujmy kartę.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony