Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad pół kilograma amfetaminy zabezpieczyli dzierżoniowscy kryminalni

Data publikacji 06.12.2021

Początkiem grudnia policjanci dzierżoniowskiego Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli w magazynie depozytowym ponad pół kilograma amfetaminy. Był to rezultat dwóch spraw prowadzonych przez funkcjonariuszy, do których zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich, ze względu na swą kryminalną przeszłość związana również z narkotykami, tym razem trafił na 3 miesiące do aresztu. Obaj jednak odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Dolnośląscy policjanci zaangażowani są w nieustającą walkę z przestępczością narkotykową. Każdego dnia na terenie województwa zatrzymywane są osoby posiadające środki odurzające. Czasem jest ich niewiele, a czasem ilość pozwalająca przypuszczać, że miały trafić również do innych osób. Jadnak obowiązujące przepisy zakazują posiadania nawet najdrobniejsza ilość środków odurzających.

Tylko przez dwa pierwsze dni grudnia dzierżoniowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali łącznie ponad pół kilograma narkotyków.

Pierwszy z nich to 31-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który w pierwszym dniu grudnia posiadał przy sobie kilkadziesiąt gramów białego proszku. Wstępna analiza przeprowadzona przez policjantów wykazała, że była to amfetamina. Z rozpoznania mundurowych wynikało, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa z tej kategorii, dlatego sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Już następnego dnia, policjanci w miejscu zamieszkania 44-letniego pieszyczanina zabezpieczyli ponad 460 gramów amfetaminy i pieniądze w kwocie 8500 złotych.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie obu mężczyzn będzie decydował sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony