Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli okraść jubilera, ale „narobili” dymu i uciekli

Data publikacji 06.12.2021

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 33 lat, którzy usiłowali dokonać rozboju w sklepie jubilerskim. Sprawcy nie osiągnęli zamierzonego celu z uwagi na włączenie się systemu alarmowego i zbiegli z miejsca zdarzenia. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu legnickiej komendy miejskiej zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju w sklepie jubilerskim na terenie miasta. Zamaskowani sprawcy wtargnęli na teren obiektu i kiedy jeden z napastników siłą przytrzymywał pracownicę placówki handlowej, drugi próbował rozbić witryny z biżuterią. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu wyrobów jubilerskich, uderzenia młotkiem aktywowały alarm i spowodowały włączenie się kurtyny dymnej. To skutecznie wystraszyło przestępców, którzy natychmiast oddalili się z miejsca zdarzenia, a właścicieli uchroniło od kradzieży towaru o wartości ponad 1 mln złotych.

Śledczy natychmiast przystąpili do działania, szybko identyfikując sprawców tego zdarzenia, w konsekwencji czego 29 i 33-latek trafili do policyjnej celi. Dwaj mieszkańcy Legnicy usłyszeli już zarzut usiłowania dokonania rozboju, za popełnienie którego grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony