Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa i rozsądku na drodze

Data publikacji 06.12.2021

Zimowa aura, która w ostatnim czasie utrzymuje się w całym kraju, znacznie utrudnia życie kierowcom. W tak trudnych warunkach niezwykle ważne jest, aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości, dostosować ją do warunków panujących na jezdni, a także zachować bezpieczną odległość od innych uczestników ruchu. Stosowanie się do tych trzech porad pozwoli nam uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Niestety najprawdopodobniej nie znał ich 46-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym zjechał na łuku drogi z jezdni i uderzył w słup oświetleniowy.

Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło około godziny 12:40 na ul. Andersa w Wałbrzychu. Z miejsca zdarzenia poszkodowany mężczyzna, który przez chwilę był zakleszczony w pojeździe, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Zimowa aura powoli daje się we znaki kierowcom na całym Dolnym Śląsku. Dlatego po raz kolejny apelujemy do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieprzekraczanie tej dozwolonej przepisami. W tych coraz trudniejszych warunkach niezwykle ważne jest również zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego.

Pamiętajmy także o prawidłowym wykonywaniu jednego z najtrudniejszych manewrów, jakim jest wyprzedzanie. Zanim je rozpoczniemy powinniśmy się upewnić, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie wyjeżdżajmy przy ograniczonej widoczności na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed przejściem celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, to przyczyny bardzo poważnych, często tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony