Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał narkotyki, ale nie miał maseczki. Poszukiwany wpadł podczas rutynowej kontroli w jednej z galerii handlowych

Data publikacji 08.12.2021

26-latek poszukiwany za przestępstwa, których dopuścił się m.in. w Warszawie, wpadł w ręce policjantów z wrocławskiego komisariatu. Funkcjonariusze codziennie prowadzą kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń i właśnie podczas jednej z nich interweniowali wobec mężczyzny, który szedł bez maseczki ochronnej. Chwilę później okazało się, że posiada przy sobie środki odurzające.

Działania wrocławskich funkcjonariuszy, prowadzone m.in. w środkach komunikacji zbiorowej oraz sklepach wielkopowierzchniowych, mają na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas jednej z takich kontroli we wrocławskiej galerii handlowej, w ręce policjantów ze Śródmieścia wpadła osoba poszukiwana.

Mężczyzna szedł jednym z korytarzy wśród innych klientów i nie zastosował się do obowiązujących obostrzeń. Nie miał bowiem zasłoniętych ust i nosa.

Policjanci podjęli interwencję i okazało się, że 26-latek jest poszukiwany za przestępstwa, których dopuścił się m.in. w Warszawie, a dodatkowo przy sobie posiada narkotyki. Amfetaminę zabezpieczono, a zatrzymany przez mundurowych mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Mając na uwadze rozprzestrzeniające się zagorzenie i stale rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19, w tym także przypadków śmiertelnych, policjanci apelują do mieszkańców naszego województwa o bezwzględne przestrzeganie wszelkich zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i propagowanie bezpiecznych zachowań podczas epidemii.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony