Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali przyczepkę i lawetę pochodzące z kradzieży

Data publikacji 08.12.2021

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku pracy operacyjnej odzyskali skradzioną lawetę i przyczepkę o łącznej wartości 25 000 zł. Laweta była schowana w pustostanie, a przyczepka ukryta w lesie na terenie gminy Zgorzelec. Policjanci będą teraz prowadzić czynności mające na celu ustalenie osób mających związek z tymi przestępstwami.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, gdzie mogą się znajdować kradzione pojazdy. W jednym z kompleksów leśnych na terenie gminy Zgorzelec funkcjonariusze ujawnili przyczepkę towarową. Właścicielka nic nie wiedziała o kradzieży, była bardzo zdziwiona, gdyż zaparkowała ją na parkingu przy jednej ze stacji paliw. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskane mienie o wartości 10 000 zł na policyjnym parkingu.

Tego samego dnia w jednym z pustostanów na terenie gminy, zgorzeleccy kryminalni ujawnili lawetę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że została skradziona kilka godzin wcześniej z parkingu przy jednym z hoteli. Przyczepka typu laweta o wartości 15 000 zł została również zabezpieczona do czasu wykonania niezbędnych czynności procesowych.

Funkcjonariusze będą teraz prowadzić czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z tymi przestępstwami.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony