Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakrapiana impreza mogła zakończyć się tragedią. 65-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 08.12.2021

W poprzednim tygodniu policjanci wałbrzyskiej komendy przeprowadzili poważną interwencję i zatrzymali agresywnego, kompletnie pijanego mężczyznę, który dwukrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową swojego znajomego. Wcześniej razem spożywali alkohol. Pokrzywdzony dzięki udzielonej mu przez zespół ratownictwa medycznego pomocy przeżył, ale z poważnym obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca natomiast decyzją sądu za popełnione przestępstwo ostatecznie został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia po godzinie 23:00 w jednym z mieszkań na terenie Wałbrzycha. Wtedy to podczas libacji alkoholowej pomiędzy 29 a 65-latkiem doszło do kłótni. Starszy z mężczyzn nie wytrzymał, złapał za nóż i dwukrotnie dźgnął nim swojego kolegę w okolicę klatki piersiowej.

Wałbrzyscy policjanci po uzyskaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się na miejsce interwencji, zatrzymali sprawcę przestępstwa i zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Podczas prowadzonych czynności procesowych ustalili, że podejrzany wydmuchał 2,20 promila alkoholu. Jeszcze więcej – bo 3 promile – miał natomiast pokrzywdzony. Przeżył dzięki szybkiej pomocy ratowników medycznych, ale z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W toku wykonanych czynności procesowych zatrzymany 65-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mieszkaniec miasta został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony