Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy poranek” z terenu Wałbrzycha

Data publikacji 10.12.2021

Wczoraj rano w powiecie wałbrzyskim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu znajdując się pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy! Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do 2 lat.

386 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w czwartkowy poranek wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Wzmożone działania kontrolne realizowane były w godzinach od 7 do 10 na ulicy Andersa w Wałbrzychu. W grupie wszystkich przebadanych osób był 72-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju, który około godziny 9:15 kierował samochodem osobowym po użyciu alkoholu mając blisko pół promila tej substancji w organizmie. Kierującemu policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba planuje jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, należy uniemożliwić jej to. Konieczne jest także powiadomienie dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • policjanci kontrolują samochody na jednej z ulicy
  • policjanci kontrolują samochody na jednej z ulicy
  • policjanci kontrolują samochody na jednej z ulicy
  • policjanci kontrolują samochody na jednej z ulicy
Powrót na górę strony