Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg na drogach powiatu lwóweckiego zakończył się zatrzymaniem uciekiniera

Data publikacji 13.12.2021

Policjanci z Gryfowa Śląskiego podjęli pościg za kierowcą, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Pomimo wyraźnych poleceń nakazujących zatrzymanie pojazdu, które funkcjonariusze wydawali przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena postanowił rozpocząć ucieczkę. Próba ta, z góry skazana na niepowodzenie, zakończyła się w przydrożnym rowie, gdy uciekinier stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Teraz 44-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę 11 grudnia podczas pełnienia służby patrolowej na terenie Mirska, w powiecie lwóweckim, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zwrócili uwagę na volkswagena, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Policjanci, chcąc dokonać kontroli tego pojazdu, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie jego kierowcy do zatrzymania, ten jednak zignorował policyjne sygnały i kontynuował jazdę. Mężczyzna jechał bardzo dynamicznie, wyprzedzał inne pojazdy, gwałtownie hamował, wjeżdżał na chodnik i zajeżdżał drogę mundurowym, wyjeżdżając na środek jezdni.

Swoją niebezpieczną jazdę zakończył w miejscowości Młyńsko, gdzie wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Szybko okazało się, co skłoniło kierowcę volkswagena do ucieczki, bowiem policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 44-latka z gminy Gryfów Śląski wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Kierujący odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod pływem alkoholu, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz liczne wykroczenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony