Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla młodego mężczyzny za liczne przestępstwa

Data publikacji 14.12.2021

Policjanci z Lubina zatrzymali 19-latka. Pomimo młodego wieku mężczyzna ma wiele na sumieniu. Będzie odpowiadał między innymi za usiłowanie rozboju na małoletnim, liczne kradzieże na terenie miasta oraz zniszczenie mienia. Decyzją sądu podejrzany trafił już na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację o rozboju, do którego doszło na terenie jednego z parków w mieście. Pokrzywdzonym był małoletni. Jak wynikało ze zgłoszenia sprawca posiadając w dłoni prawdopodobnie scyzoryk usiłował zabrać 15-latkowi telefon komórkowy. Nie udało mu się to, gdyż został spłoszony przez inną osobę.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze pionu kryminalnego, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Na miejscu nie było monitoringu, lecz opis sprawcy wskazywał, że może to być dobrze znany policjantom mieszkaniec Lubina. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 19-latka i udowodnili mu to przestępstwo.

Mimo młodego wieku zatrzymany ma bardzo długą policyjna kartotekę. Poza usiłowaniem rozboju odpowie również za liczne kradzieże sklepowe, kradzieże z włamaniem, zniszczenie mienia, między innymi poprzez wybicie szyb w jednym z zakładów jubilerskich oraz innym obiekcie.

Podejrzany 19-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. Na wniosek policjantów oraz prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony