Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21 kilogramów marihuany w samochodzie i broń z kokainą w pokoju hotelowym

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie zatrzymali na terenie powiatu lubińskiego mężczyznę, który przewoził samochodem worki z zawartością narkotyków w postaci marihuany. Łączna waga zabezpieczonych środków odurzających to około 21 kilogramów. Dodatkowo, po sprawdzeniu miejsca pobytu mężczyzny, policjanci ujawnili kokainę i dwie sztuki broni palnej. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Kilka dni temu, w wyniku pracy operacyjnej, policjanci wydziału kryminalnego komendy w Lubinie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przechwycili około 21 kilogramów marihuany. Narkotyki przewoził swoim samochodem 29–letni mieszkaniec Krakowa. Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego podczas kontroli drogowej. Ze względu na zachowanie kierowcy pojazdu, a także jego wypowiedzi na temat celu podróży i przewożonego ładunku, policjanci dokonali dokładnego sprawdzenia samochodu. Podczas tych czynności w skrzyni ładunkowej, pomiędzy urządzeniami przypominającymi panele fotowoltaiczne, ujawniono 21 zgrzanych hermetycznie worków z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego. Badanie testerem pobranych próbek suszu potwierdziło, że jest to środek odurzający w postaci marihuany. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków wynosiła około 21 kg.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany nabył marihuanę na terenie jednego z krajów Europy, a następnie pokonując długą trasę wwiózł ją na terytorium Polski, gdzie został zatrzymany. W ostatnim miejscu przebywania zatrzymanego sprawcy, tj. w hotelu w Krakowie, podczas sprawdzenia pokoju hotelowego ujawniono i zabezpieczono kokainę oraz dwie sztuki broni, która zostanie poddana badaniu przez biegłego z zakresu balistyki. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za wewnątrzwspólnotowe nabycie wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilości środków odurzających w postaci około 21 kg marihuany i przewiezienia ich z zagranicy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadania w Krakowie substancji psychotropowej w postaci kokainy.
Pierwsze z tych przestępstw zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15 i grzywną, a drugie karą pozbawienia wolności do lat 3.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego, sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubinie

Film Prowadzenie_zatrzymanego.mp4

Opis filmu: film z prowadzenia

Pobierz plik Prowadzenie_zatrzymanego.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony