Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Kłodzka dołożył wszelkich starań, aby rozwiązać sąsiedzki konflikt, z którym mieszkańcy borykali się od dłuższego czasu

Data publikacji 15.12.2021

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku wpłynęło podziękowanie dla dzielnicowego. Jeden z mieszkańców wyraził słowa uznania dla aspiranta Grzegorza Piecha za zaangażowanie, wzorową postawę i sprawność w działaniu podczas trudnej sytuacji konfliktu międzysąsiedzkiego, który trwał już od dłuższego czasu. Dzielnicowemu zależało, aby jeszcze przed świętami rozwiązać spór między sąsiadami.

Do dzielnicowego z kłodzkiej komendy dotarła informacja od zaniepokojonych mieszkańców o konflikcie między dwoma mężczyznami sąsiadującymi ze sobą na jednym z kłodzkich osiedli mieszkaniowych. Ich spór eskalował, gdyż nie mogli dojść do porozumienia w sprawie korzystania ze wspólnej części budynku, czyli strychu. Mężczyźni dysponowali jednym kluczem co było powodem ich waśni. Z uwagi na to, że od kilku tygodni policjant nie mógł załagodzić konfliktu konstruktywnym dialogiem, postanowił dorobić drugi klucz, aby każdy z mężczyzn miał jeden do własnego użytku i aby niezależnie od siebie mogli w nieograniczonym czasie korzystać ze strychu.

Po rozwiązaniu konfliktu, dzielnicowego odwiedził jeden z mężczyzn i złożył serdeczne podziękowanie za rozwiązanie sporu sąsiedzkiego. Ponadto przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku podziękowanie za udzieloną pomoc, zaangażowanie i umiejętności mediacyjne, które doprowadziły do szczęśliwego rozwiązania sporu sąsiedzkiego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony