Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał „dogadać” się z policjantami za 2 tys. złotych, aby uniknąć odpowiedzialności

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z Oławy zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało ponad 2,5 promila w jego organizmie. Na tym jednak lista przewinień obywatela Ukrainy się nie skończyła, bowiem w zamian za uniknięcie kary zaproponował policjantom pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, grozi mu odpowiedzialność karna w wymiarze nawet 8 lat.

Zdarzenie miało miejsce minionego weekendu kilkanaście minut po godz 20:00 w Oławie na ulicy 3 Maja. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy supermarkecie mieszkańcy ujęli kierowce, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres potwierdzając zgłoszenie. W trakcie wykonywania czynności potwierdziło się, że kierujący pojazdem jest nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na tym jednak lista przewinień 38-latka się nie zakończyła. Mężczyzna, w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych funkcjonariuszy i tym samym uniknięcie kary, zaproponował policjantom 2 tysiące złotych. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony