Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który był poszukiwany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 15.12.2021

Dzielnicowy z Trzebnicy pełniący służbę wraz ze strażnikiem miejskim polegającą na kontroli nakazów i obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 zauważył mężczyznę, którego kojarzył jako osobę poszukiwaną. Mężczyzna ten na widok policjanta pospiesznie wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. W konsekwencji funkcjonariuszowi udało się skutecznie zatrzymać uciekiniera. Okazało się, że kierował samochodem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, ponadto obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i faktycznie figurował w systemach policyjnych jako osoba poszukiwana. Usłyszał już zarzuty popełnienia dwóch przestępstw.

Funkcjonariusz Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, będąc w patrolu wspólnie ze strażnikiem miejskim kontrował obiekty handlowe pod kątem respektowania przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Przy jednym ze sklepów zauważył mężczyznę, który według jego wiedzy miał być osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawiania wolności. Mężczyzna ten na widok policjanta pospiesznie wsiadł do samochodu i odjechał. Funkcjonariusz natychmiast podjął za nim pościg. Uciekający mężczyzna nie chciał zatrzymać pojazdu do kontroli pomimo wydawanych z radiowozu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu kolejnych ulic ostatecznie dzielnicowy doprowadził do zatrzymania ściganego pojazdu i jego kierowcy o czym niezwłocznie powiadomił dyżurnego komendy policji w Trzebnicy.

Gdy zbadano stan trzeźwości tego nieodpowiedzialnego kierowcy okazało się, że miał on ponad 0,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Ponadto podczas sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach potwierdziło się przypuszczenie, że jest osobą poszukiwaną do odbycia dwuletniej kary pozbawienia wolności oraz posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierujący usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa. Wcześniejsza kara dwóch lat pozbawienia wolności może ulec wydłużeniu nawet o kolejne 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Trzebnicy

Powrót na górę strony