Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bolesławca odzyskali 3 skradzione pojazdy i zatrzymali sprawcę przestępstwa

Data publikacji 16.12.2021

Mundurowi z Bolesławca zatrzymali podejrzanego o dokonanie 3 kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padły samochody, które pokrzywdzeni pozostawili czasowo w związku z ich awarią. Wartość odzyskanego mienia to 25 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem co najmniej 3 pojazdów.

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu na terenie miasta. Bardzo szybko ustalili podejrzanego w tej sprawie. Kiedy pojechali zatrzymać 33-latka okazało się, że mieszkaniec pobliskiej gminy ma na swoim podwórku kilka innych samochodów. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 3 z nich zostały utracone w wyniku przestępstw.

Podejrzany wykonuje na co dzień usługi transportowe przy użyciu lawety. Wracając z trasy, żeby nie jechać na pusto, wypatrywał „porzucone” pojazdy, które wciągał na lawetę i zabierał ze sobą.

Jak się okazało, każdy z trzech samochodów zabezpieczonych na terenie posesji 33-latka, uległ wcześniej awarii, ale nadal miał właściciela. Mieszkanka Bolesławca zostawiła swój uszkodzony pojazd o wartości 13 tysięcy złotych na jednej z ulic miasta. W województwie wielkopolskim, na trasie S5, kierowca miał awarię turbiny, dlatego auto pozostawił na pobliskim parkingu. W powiecie lubińskim również pojazd był pozostawiony przez właściciela, ponieważ wcześniej się zepsuł.

Wszystkie auta zostały skradzione w ten sam sposób - odjechały na lawecie. Sprawca twierdził, że samochody były porzucone. Jednak był w błędzie, bo każdy samochód miał właściciela, który nie zdążył zorganizować transportu, aby zabrać swoje mienie do naprawy.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że w ten sposób chciał pozyskać części samochodowe, a pozostałe elementy zezłomować.

33-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość odzyskanego mienia to 25 tysięcy złotych.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony