Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zabezpieczyli ponad 1800 porcji handlowych narkotyków

Data publikacji 18.12.2021

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez Funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, u którego w mieszkaniu ujawniono ponad 1800 porcji handlowych przygotowanych do wprowadzenia do obrotu narkotyków. Dodatkowo mężczyzna kierował Toyotą, pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Legniczanin poszukiwany był także przez sąd celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w nocy policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą, który usiłował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości podając niewłaściwe dane personalne. Mundurowi nie dali się jednak zwieść i po dokładnym sprawdzeniu, ujawnili dowód osobisty kierującego. Okazało się, że 56-latek doskonale wiedział, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legnicy celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Dodatkowo w zajmowanym przez zatrzymanego mieszkaniu policjanci ujawnili znaczną ilość suszu roślinnego, białą skrystalizowaną substancję, a także dwie wagi i woreczki strunowe przygotowane do porcjowania narkotyków. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to ponad 1800 porcji handlowych marihuany, amfetaminy i metamfetaminy, które nie trafią do obrotu na czarny rynek.

Śledczy przedstawili legniczaninowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za popełnienie którego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony