Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym przestępcę. Unikał ponad 2-letniej kary pozbawienia wolności

Data publikacji 17.12.2021

Funkcjonariusze z powiatu wrocławskiego wykonali szereg czynności, aby namierzyć ukrywającego się od dłuższego czasu na terenie Niemiec niebezpiecznego przestępcę. 34-letni mężczyzna został zatrzymany podczas pobytu w jednym z hoteli na terenie Bielan Wrocławskich. Był on poszukiwany listem gończym za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd w Gdańsku skazał go wówczas na 2,5 roku więzienia.

Gdy tylko funkcjonariusze z pionu kryminalnego w Kobierzycach ustalili, że poszukiwany listem gończym 34-latek wynajął pokój w jednym z hoteli na terenie Bielan Wrocławskich, bez zbędnej zwłoki pojechali na miejsce.

Mężczyzna został zatrzymany w pokoju hotelowym. On sam był zaskoczony tak sprawnie przeprowadzonymi działaniami, ale co więcej - ani obsługa, ani goście hotelowi nie zorientowali się, że doszło do zatrzymania groźnego przestępcy.

Od dłuższego czasu mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na ternie Niemiec. Został wówczas skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności przez sąd w Gdańsku, za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Zatrzymanego przewieziono do Komisariatu Policji w Kobierzycach, z którego po przeprowadzonych z jego udziałem czynnościach, trafił do wrocławskiego aresztu śledczego.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony