Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złodziej sklepowy zatrzymany. Ma na koncie co najmniej 11 kradzieży

Data publikacji 19.12.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Ma on na koncie co najmniej 11 takich czynów, których dopuścił się w miejskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły artykuły spożywcze, alkohole i artykuły chemiczne. Łączne straty zostały oszacowane na ponad 1200 złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w październiku br. dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły artykuły spożywcze, chemiczne i alkohole różnych marek. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 1200 zł. Wyszło na jaw, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 11 takich czynów.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali i zatrzymali  31-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych  przestępstw. Mężczyzna oświadczył, że skradzione mienie sprzedał przygodnie napotkanym osobom.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony