Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci jaworskich i bolkowskich mundurowych oraz pracowników policji wsparły schronisko dla zwierząt

Data publikacji 19.12.2021

Dzieci policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie podzieliły się swoimi pluszakami z podopiecznymi jaworskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. W piątek funkcjonariusze przekazali zebrane zabawki zwierzakom przebywającym w jaworskim schronisku.

Każdy rodzic wie, jak ciężko jest rozstać się dziecku ze swoimi zabawkami lub wynegocjować ich pożyczenie choćby na krótką chwilę. Problemu z dzieleniem się nie miały natomiast pociechy jaworskich i bolkowskich policjantów oraz pracowników cywilnych tutejszej komendy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zainicjowali bowiem charytatywną zbiórkę maskotek dla zwierząt, aby wesprzeć jaworski TOZ. Dzieci, których poruszył los bezdomnych psiaków, postanowiły działać i przekazały rodzicom swoje największe skarby – ukochane pluszowe zabawki. Oprócz maskotek, których zebrano mnóstwo, do schroniska trafiły również kołdry, poduszki, koce i pościele.

Cieszymy się, że pociechom nie brakuje wrażliwości na los potrzebujących. Małym pomocnikom serdecznie DZIĘKUJEMY!

Z całą pewnością nie była to ostatnia tego typu akcja. Jaworscy policjanci, oprócz codziennej służby na rzecz mieszkańców Jawora i całego powiatu, nie zapominają też o czworonożnych potrzebujących.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony