Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista dokonał rozboju na mężczyźnie. Szybko został zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 20.12.2021

Na 3 miesiące do aresztu trafił 40-letni mężczyzna zatrzymany przez kłodzkich policjantów. Jest on podejrzany o rozbój. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Kłodzku. Napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany telefon wrócił do właściciela. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w godzinach wieczornych na terenie Kłodzka. Napastnik zaczepił pokrzywdzonego i używając przemocy doprowadził 24-latka do stanu bezbronności, po czym ukradł mu telefon komórkowy wartości 590 złotych.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci z kłodzkiej komendy. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się napadu. Analizowali zebrany materiał oraz sprawdzali ulice, którymi mógł uciec sprawca. W wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzewanego o rozbój mężczyznę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Kłodzka. Funkcjonariusze odzyskali również telefon komórkowy, który znajdował się w jednym z lombardów. Skradzione mienie wróciło już do właściciela.

40-letni recydywista usłyszał zarzuty przestępstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet 18 lat pozbawienia wolności, gdyż przestępstwo, którego się dopuścił popełnił w warunkach recydywy.

podkom.Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony