Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi ostrzegają seniorów, spotkali się z nimi przed sklepami

Data publikacji 21.12.2021

Kamiennogórscy funkcjonariusze, troszcząc się o bezpieczeństwo seniorów, kilka dni temu pojawili się w miejscach, gdzie najczęściej widywane są osoby starsze mieszkające w tym rejonie. Policjanci mając na uwadze zbliżający się okres świąteczny przypominali spotkanym seniorom o istniejących metodach oszustw „ na wnuczka” i „ na policjanta” zaznaczając przy tym, że mogą pojawić się w tym okresie nowe sposoby podobnych przestępstw. Działania polegały głównie na rozmowach i przekazywaniu ulotek informacyjnych promujących bezpieczne zachowania.

Kilka dni temu kamiennogórscy policjanci spotkali się z seniorami, prowadząc działania profilaktyczne przed placówkami handlowymi na terenie miasta. Mundurowi rozdawali ulotki zawierające rady związane z bezpieczeństwem. Pojawili się w najbardziej uczęszczanych miejscach w Kamiennej Górze. Życząc zdrowia i spokoju informowali, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem.

Policjanci zachęcali, aby zapoznać się z treścią znajdującą się w ulotkach, gdzie zawarte są najważniejsze informacje dotyczące niebezpieczeństw, jakie mogą spotkać starsze osoby. Informowano, jak zachować się w przypadku próby oszustwa na tzw. „wnuczka”, jak ustrzec się przed kradzieżą, co robić w sytuacji przemocy oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Obecność mundurowych w rejonie placówek z seniorami, wywoływało u nich uśmiech i radość. Policjanci będą kontynuowali tę akcję na terenie powiatu kamiennogórskiego, przypominając wszystkim seniorom o podstawowym zasadach związanych z ich bezpieczeństwem.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony