Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo, próbował wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 21.12.2021

Nerwowe zachowanie młodego mieszkańca Wrocławia na widok umundurowanego patrolu spowodowało, że skupił na sobie ich uwagę. Doświadczeni funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego wiedzieli, że za nietypowym zachowaniem może kryć się coś więcej. Przypuszczenia potwierdziły się, gdy podczas kontroli policjanci ujawnili przy młodym człowieku środki odurzające. To nie było jedyne przestępstwo jakie popełnił tego dnia ten młody mężczyzna.

W trakcie patrolowania dzielnicy wrocławskiego Psiego Pola policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie młodego mężczyzny.

Kierowani przeczuciem oraz doświadczeniem funkcjonariusze wylegitymowali przechodnia. Był to 24-letni mieszkaniec tego miasta. Nerwowo zachowujący się na widok patrolu policji młody mężczyzna został sprawdzony, a przypuszczenia policjantów potwierdziły znalezione przy nim środki odurzające.

24-latek przyznał, że znalezione ecstasy należy do niego. W świetle obowiązujących przepisów jest to przestępstwo zagrożone karą 3 lat więzienia. To jednak nie koniec, otóż zatrzymany mężczyzna za wszelką cenę próbował przekonać policjantów, aby puścili go wolno. W zamian zaproponował im pewna sumę pieniędzy.

Funkcjonariusze natychmiast z całą stanowczością odmówili, a mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu odpowie dodatkowo za próbę udzielania korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie zatrzymanego młodego wrocławianina zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony