Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubańscy policjanci odzyskali sprzęt wart 30 tys. zł

Data publikacji 21.12.2021

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili miejsce przechowywania skradzionych elementów z ciągnika rolniczego marki Valtra oraz kombajnu zrębowego marki John Deere Harvester. W pomieszczeniu ujawniono także wiele innych przedmiotów mogących pochodzić z przestępczego procederu. W sprawie zatrzymano 25-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży osprzętu z ciągnika rolniczego i kombajnu zrębowego doszło pod koniec listopada bieżącego roku. W chwili zdarzenia maszyny znajdowały się na placu przyległym do jednej z posesji w gminie Lubań. Podejrzany po wyłamaniu zamków w drzwiach pojazdów wszedł do środka, skąd następnie ukradł miedzy innymi akumulatory, prowadnice, zaślepki, skrzynki narzędziowe, halogeny, łańcuchy, przewody hydrauliczne.

Policjanci kryminalni z lubańskiej komendy, prowadzący intensywne czynności w tej sprawie, szybko ustalili sprawcę kradzieży oraz miejsce przechowywania łupów. Amatorem cudzej własności okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W pomieszczeniach gospodarczych należących do znajomego mężczyzny ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży oraz wiele innych, w których posiadanie mógł wejść w sposób niezgodny z prawem. Wśród odzyskanych fantów policjanci ujawnili także felgi aluminiowe wraz z oponami o wartości tysiąca złotych, które zostały skradzione w listopadzie tego roku w Henrykowie Lubańskim. Mienie zostało zabezpieczone i przewiezione do jednostki policji celem dalszej weryfikacji. 25-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Policjanci przedstawili 25-latkowi dwa zarzuty w tym kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony