Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci wyeliminowali z ruchu niechlubną rekordzistkę, która miała ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 22.12.2021

Dzięki zdecydowanej i odpowiedzialnej postawie mieszkańca Legnicy, policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 34-letnią kobietę, która kierowała samochodem mając ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo.

Dwa dni temu późnym wieczorem Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został poinformowany przez 33- letniego mieszkańca miasta, że właśnie znajduje się na jednej z ulic, gdzie widział jak kobieta uderzyła w prawidłowo zaparkowany samochód i odjechała z miejsca kolizji. Legniczanin postanowił jechać za kierującą, gdyż miał wątpliwości czy kobieta nie prowadzi auta po alkoholu. Po niezwłocznym przybyciu na miejsce, legniccy policjanci uniemożliwili kontynuowanie jazdy 34- letniej mieszkance miasta. Mundurowi potwierdzili obawy zgłaszającego, wyczuwając od kierującej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało bowiem ponad 4,5 promila, co jest niechlubnym rekordem tego regionu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za uszkodzenie pojazdu.

Gratulujemy odpowiedzialnej postawy zgłaszającemu, który poważnie potraktował zagrożenie, jakie stworzyła nieodpowiedzialna kierująca.

Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy, każdy kto ma podejrzenia, może powiadomić o niepoprawnym zachowaniu kierowcy wskazującym na spożycie alkoholu bądź prowadzeniu pojazdu znajdując się pod wpływem środków odurzających. Wystarczy przekazać informację, które pomogą szybko zlokalizować pojazd podając jego numery rejestracyjne i inne znaki szczególne. Policjanci są zobowiązani sprawdzić taką informację i tak jak w tym przypadku wyeliminować z ruchu kierowcę zagrażającego życiu i zdrowiu innym użytkownikom dróg.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy

 

Powrót na górę strony