Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za oszustwa wpadł w ręce boguszowskich policjantów podczas kontroli placówki handlowej

Data publikacji 22.12.2021

W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem, funkcjonariusze codziennej służby odwiedzają między innymi placówki handlowe. W trakcie jednej z takich kontroli w ręce funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc wpadł 29-latek, który nie zastosował się do obowiązujących w naszym kraju obostrzeń. To jednak nie było największym zmartwieniem mężczyzny, gdyż okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jest poszukiwany i najbliższe 7 miesięcy spędzi w więzieniu.

29-latek został przez policjantów wylegitymowany w placówce handlowej na terenie Wałbrzycha. Interwencja miała skończyć się jedynie mandatem karnym, ale w toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd i ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 miesięcy za popełnione wcześniej oszustwa.

Zbliżające się święta 29-latek spędzi więc nie z rodziną, a za kratami celi. Dzisiaj mundurowi przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

Przy okazji tego tematu apelujemy po raz kolejny o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się Covid-19, unikajmy przebywania w większych grupach. Pamiętajmy również o częstym dezynfekowaniu rąk. Tylko odpowiedzialnym zachowaniem możemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy! Nie przestrzegając wprowadzonych ograniczeń, narażamy życie i zdrowie innych osób. Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony