Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tegoroczne święta na terenie Dolnego Śląska były bezpieczne

Data publikacji 27.12.2021

Dla dolnośląskich policjantów Święta Bożego Narodzenia to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, byli obecni na drogach w całym województwie, a w szczególności tam gdzie był wzmożony ruch. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Dolnośląscy funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Na dolnośląskich drogach w czasie trwania trzydniowego świątecznego weekendu doszło do 15 wypadków, w których rannych zostało 17 osób. Niestety jedna osoba z poszkodowanych zmarła w szpitalu.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 43 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa. Reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie: zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo.

podkom. Wojciech Jabłoński
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony