Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden kopał samochody, bo był nietrzeźwy, a drugi rysował ich karoserie, bo były źle zaparkowane. Obaj usłyszeli zarzuty

Data publikacji 28.12.2021

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, który na terenie miasta niszczyli zaparkowane pojazdy. Pierwszy z zatrzymanych tłumaczył się wypitym wcześniej alkoholem, a drugi próbował zniechęcić kierowców do parkowania aut w tym rejonie. Obaj swoim postępowaniem wyrządzili szkody na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z pierwszego komisariatu od pewnego czasu zajmowali się sprawą uszkodzonych pojazdów zaparkowanych wzdłuż dwóch ulic w Wałbrzychu. Pokrzywdzeni zgłaszali, że nieznany im sprawca przy użyciu ostrego narzędzia rysował karoserie w ich samochodach. Suma strat wyniosła ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci podczas prowadzonych działań zabezpieczyli monitoring oraz wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Kolejnego dnia zatrzymali 58-letniego wałbrzyszanina odpowiedzialnego za serie zniszczeń. Podczas rozmowy tłumaczył śledczym, że niszczył pojazdy, ponieważ jego zdaniem były nieprawidłowo zaparkowane. W ten sposób mężczyzna sam wymierzał sprawiedliwość niesfornym kierowcom. Jak mówił, chciał w ten sposób zniechęcić ich do parkowania w tym rejonie. 58-latek usłyszał 4 zarzuty zniszczenia mienia.

Z podobną sytuacją mieli do czynienia policjanci z drugiego komisariatu, którzy krótko po północy na ul. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali 37-letniego mieszkańca, który idąc chodnikiem kopał w zaparkowane samochody uszkadzając w nich luterska i karoserię. Interweniujący funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile w jego organizmie. Wandal trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszał zarzuty zniszczenia mienia łącznie w 9 pojazdach. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

O dalszym losie obu zatrzymanych zadecyduje sąd. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony