Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust w rękach legnickich funkcjonariuszy

Data publikacji 29.12.2021

Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który dokonywał oszustw na jednym z portali internetowych. Straty jakie poniosły pokrzywdzone osoby opiewają na kwotę niemal 5 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo legniczaninowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, nieuczciwy proceder legniczanina został zakończony. W trakcie wykonanych przez policjantów czynności ustalili oni, że 26-latek korzystając z kilku kont internetowych oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego tak naprawdę w ogóle nie posiadał. Zainteresowane kupnem osoby dokonywały płatności na wskazane konto sprzedającego, po czy kontakt się urywał.

Żaden z kupujących nie otrzymał zamówionego produktu. Niestety w ten sposób legniczanin oszukał kilka osób, a straty jakie ponieśli pokrzywdzeni to kwota niemal 5 tysięcy złotych. Prokuratura Rejonowa w Legnicy wydała postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu mężczyzny.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów dokonania oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich, którzy robią zakupy w sieci, aby zawsze sprawdzać wiarygodność osób oferujących swój asortyment. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnej cenie i uważnie czytajmy opinie o sprzedających.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony