Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy z Wałbrzycha zatrzymali kobietę posiadającą dużą ilość amfetaminy

Data publikacji 30.12.2021

Policjanci z Ogniwa Wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali kobietę, która posiadała ponad 560 porcji rynkowych amfetaminy. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili kobiecie zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych środków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 10.

Tuż po świętach policjanci z Wałbrzycha, a konkretnie z Ogniwa Wywiadowczego Wydziału Prewencji komendy miejskiej, podjęli czynności mające na celu przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej. Według ich ustaleń jedna z mieszkanek Wałbrzycha była zamieszana w przestępczy proceder i mogła posiadać znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze około godziny 21:00 zauważyli tę kobietę na ul. Orkana, po czym niezwłocznie podjęli jej kontrolę.

27-letnia wałbrzyszanka w trakcie legitymowania twierdziła, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Jednak podczas rozmowy z policjantami zachowywała się niespokojnie, drżały jej ręce i była bardzo pobudzona. Mundurowi przeprowadzili kontrolę osobistą, w wyniku której w kieszeni spodni ujawnili zawiniątko foliowe z zawartością białej substancji. Policyjny tester wykazał, że jest to amfetamina w ilości pozwalającej uzyskać około 560 porcji rynkowych tego narkotyku.

Wałbrzyscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili kobiecie zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych środków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony