Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apteczki dla kierowców, którzy jeździli zgodnie z przepisami

Data publikacji 31.12.2021

Wczoraj od wczesnych godzin porannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy prowadzą działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców. Kierujący, którzy stosowali się do przepisów otrzymali nagrodę w postaci apteczki samochodowej przekazanej przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 94 pomiędzy Chojnowem a Legnicą mogli liczyć na miłą niespodziankę. Ci, którzy stosowali się do ograniczenia prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym, otrzymali upominek w postaci apteczki samochodowej. Prezenty zostały przekazane przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy informowali kierujących o podstawowych zadach przemieszczania się takich jak jazda „na suwak”, tworzenie korytarza życia, korzystanie z pasa awaryjnego oraz udzielanie pomocy przedmedycznej.

Pamiętajmy, że sytuacje na drodze bywają bardzo dynamiczne i niespodziewanie mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość jest jednym z czynników, który powoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony