Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wręczyć policjantom łapówkę – teraz odpowie za dwa przestępstwa

Data publikacji 31.12.2021

Mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 55-latek zaproponował wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie realizując wspólną służbę z funkcjonariuszem Straży Miejskiej zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych mundurowi na terenie miasta zatrzymali do kontroli 55-letniego kierowcę, który na widok stróżów prawa wysiadł z pojazdu i próbował oddalić się w nieznanym kierunku. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy lub kieruje będąc pod działaniem podobnie działającego środka.

Funkcjonariusze zaraz po zdarzeniu zatrzymali uciekiniera, jak się okazało mieszkańca powiatu karkonoskiego. W trakcie czynności wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas zatrzymania mężczyzna usiłował wręczyć policjantom korzyść majątkową w wysokości 100 zł, by tylko odstąpili od wykonywania czynności służbowych.

Tym samym 55-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał już podwójne zarzuty w tej sprawie.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony