Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa miesiące aresztu dla 32-latka, który wyrwał torebkę kobiecie siedzącej w samochodzie i pobił mężczyznę próbującego odebrać skradzione mienie

Data publikacji 03.01.2022

Dzięki szybkiej reakcji kierowcy i pasażerki nie uniknie odpowiedzialności mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który wyrwał torebkę kobiecie siedzącej w samochodzie. Łupem złodzieja padło mienie o łącznej wartości około 4700 złotych. Torebka wróciła do właścicielki a mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia w sądzie zapadła decyzja o 2 miesięcznym areszcie dla sprawcy tego czyny.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-latka, który dokonał rozboju. Według ustaleń śledczych mężczyzna najpierw siłą otworzył drzwi od strony pasażera samochodu osobowego, który stał przed przejściem dla pieszych. Siedząca tam kobieta trzymała w rękach swoją torebkę. Złodziej uderzył pasażerkę pojazdu i wyrwał z jej rąk torebkę po czym uciekł.

Ani poszkodowana kobieta, ani kierujący wspomnianym pojazdem nie zamierzali puścić płazem wyczynu zuchwałego złodzieja, dlatego od razu zaalarmowali policję i ruszyli za sprawcą przestępstwa.

Szybka reakcja kierowcy i pasażerki w celu odzyskania skradzionej torebki okazała się skuteczna. Napastnik na widok mężczyzny i kobiety porzucił torebkę na pas zieleni i zaatakował kierowcę pojazdu, który doznał obrażeń głowy i innych części ciała. Łupem złodzieja padło mienie o łącznej wartości około 4700 złotych. Były to pieniądze, karty płatnicze, telefon komórkowy, dokumenty i inne drobne przedmioty.

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze trafił wniosek śledczych o zastosował wobec sprawcy środka zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu. Decyzja sądu była przychylna, 32-latek trafił na najbliższe dwa miesiące za kraty aresztu.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony