Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny noworoczny weekend, ale za to intensywny dla dolnośląskich policjantów

Data publikacji 03.01.2022

Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie naszego województwa, tylko w ubiegły sylwestrowo-noworoczny weekend zrealizowali aż 5080 interwencji. Mundurowi wyeliminowali także z ruchu 64 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali blisko 200 sprawców przestępstw oraz 94 poszukiwanych. Policjanci podejmowali także czynności wobec osób, które nie przestrzegały obowiązujących obostrzeń. Kończyły się one postępowaniem mandatowym, pouczeniami lub sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich i fakt, że w galeriach oraz centrach handlowych ruszają noworoczne wyprzedaże, wzmożone działania kontrole będą stale realizowane przez funkcjonariuszy.

Utrata prawa jazdy i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi osobom, które pomimo wielokrotnych apeli i akcji prewencyjnych, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. W ciągu ostatnich trzech dni, na drogach naszego województwa, policjanci wyeliminowali z ruchu ich aż 64. Rekordzista tego niechlubnego zestawienia miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy ujawnieni przez mundurowych nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani i teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Dolnośląscy policjanci w ciągu ostatniego weekendu przeprowadzili też łącznie 5080 interwencji, zatrzymali blisko 200 sprawców przestępstw, a także 94 poszukiwanych. Funkcjonariusze musieli także interweniować wobec osób, które nie przestrzegały obowiązujących obostrzeń. Kończyły się one postępowaniem mandatowym, pouczeniami lub sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu.

Wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, która przejawia się m.in. zachowywaniem dystansu społecznego i zasłanianiem nosa oraz ust, może ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestety każdego dnia ujawniane są nieodpowiedzialne zachowania osób, którym wyraźnie obojętne jest życie i zdrowie innych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich i fakt, że w galeriach oraz centrach handlowych ruszają noworoczne wyprzedaże, wzmożone działania kontrole będą stale realizowane przez funkcjonariuszy.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Powrót na górę strony