Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamówił laptopa, którego sam ukradł z paczkomatu

Data publikacji 07.01.2022

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który włamał się do jednego z paczkomatów na terenie miasta. Mężczyzna kupił wcześniej na jednym z portali sprzedażowych komputer, który zamówił do automatu paczkowego. Następnie po otrzymaniu wiadomości o dostarczeniu przesyłki włamał się do jednej ze skrytek i ukradł laptopa o wartości prawie 900 złotych. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zostali powiadomieni o włamaniu do jednej ze skrytek paczkomatu i kradzieży przesyłki. Łupem złodzieja padł laptop o wartości prawie 900 złotych. Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego, którzy podjęli czynności procesowe i operacyjne. Rezultatem wykonanej pracy było wytypowaniem prawdopodobnego włamywacza. Ustalono wówczas, że podejrzewany mężczyzna najpierw wyszukał interesujący go przedmiot w sieci, następnie zamówił go wybierając odbiór w paczkomacie, po czym ostatecznie w nielegalny sposób wszedł w jego posiadanie.

Zatrzymany 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego na podstawie zebranych dowodów w tej sprawie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony