Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 94

Data publikacji 10.01.2022

W piątek na terenie powiatu zgorzeleckiego doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków drogowych. Niestety w jednym z nich zginął 42-latek. W drugim natomiast został potrącony pieszy. Funkcjonariusze będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tych zdarzeń i badać ich dokładny przebieg. Niezmiennie apelujemy jednak do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierujących, jak i pieszych, o zachowanie ostrożności, stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek przed godzina 6:00, na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Jędrzychowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ze zgorzeleckiej komendy, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu marki Volkswagen, którym podróżowało czterech mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. W wyniku tego zdarzenia 42-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala celem udzielenia im pomocy medycznej. Podczas podjętych czynności u dwóch pasażerów ujawniono narkotyki. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to kokaina i marihuana w ilości, z której można by przygotować ponad 480 porcji handlowych.

Prokuratura będzie w tej sprawie prowadzić śledztwo, dążąc do ustalenia wszystkich okoliczności tego wypadku oraz wpływ kierujących na zaistnienie i rozmiar zdarzenia.

Tego samego dnia przed godzina 13:00 na trenie parkingu jednego z marketów w Bogatyni doszło do potrącenia dwóch osób pieszych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego podczas wykonywania manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i potracił stojących za pojazdem dwóch mężczyzn. 53-latkowi nic się nie stało, natomiast 66-latek został przewieziony do szpital.

Policjanci apelują zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie ostrożności na drodze, stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Wówczas wielu wypadków drogowych można by uniknąć.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294

Powrót na górę strony