Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 11.01.2022

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. W ramach realizowanego wojewódzkiego programu prewencyjnego pn. „Wzorowy Senior” policjanci już piąty rok spotykają się z seniorami, aby uświadamiać ich o niebezpieczeństwach. W ostatnim czasie jedna z dzielnicowych odwiedziła osoby starsze z Domu Opieki w Brzegu Dolnym.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w ramach realizowanego wojewódzkiego programu prewencyjnego pn. „Wzorowy Senior” już piąty rok spotykają się z seniorami z terenu powiatu wołowskiego uświadamiając o czyhających na nich niebezpieczeństwach. Na temat bezpieczeństwa osób starszych policjanci rozmawiają także z ich dziećmi i wnukami. Podczas trwania programu do grona współpracowników włączono np. placówki bankowe z terenu powiatu wołowskiego oraz lokalne parafie. Spotkania organizowane są również w formie online. Wszystko po to, aby jeszcze szerzej dotrzeć do świadomości seniorów, a co za tym idzie poprawić ich bezpieczeństwo.

Obecna sytuacja związana z trwającą epidemią znacznie ograniczyła możliwości podejmowania przez Policję działań prewencyjnych skierowanych do tej, jakże bardziej zagrożonej ryzykiem, grupy społecznej. Tam gdzie to możliwe, z zachowaniem szczególnych zasad reżimu sanitarnego, funkcjonariusze prowadzą spotkania profilaktyczne. W terenie podczas osobistego kontaktu na terenie własnych rejonów służbowych z seniorami rozmawiają najczęściej dzielnicowi.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych, dzielnicowa jednego z komisariatów spotkała się z seniorami w Domu Opieki w Brzegu Dolnym. Podczas wspólnych rozmów funkcjonariuszka przypomniała metody działania oszustów i omówiła innego typu zagrożenia, które mogą spotkać osoby starsze.

Seniorzy otrzymali ulotki tematyczne oraz gadżety związane ze spotkaniem.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Marzena Pawlik
tel.. 606 364 011

Powrót na górę strony