Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podrobioną odzieżą na targowisku

Data publikacji 11.01.2022

Odzież, perfumy i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli oleśniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na jednym z targowisk na terenie miasta. Mieszkanka gminy swoim postępowaniem naraził na spore straty właścicieli znaków towarowych wielu znanych i popularnych marek. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej nawet do 2 lat więzienia.

Na szybki sposób wzbogacenia się wpadła jedna z mieszkanek gminy Oleśnica, która postanowiła na miejskim targowisku wystawić stoisko, na którym oferowała do sprzedaży odzież, perfumy oraz galanterię opatrzone znakami towarowymi znanych i popularnych marek. Zainteresowanie było duże z uwagi na zaniżone ceny przedmiotów, które u oryginalnego producenta byłyby dużo wyższe.

Oleśniccy policjanci Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 300 sztuk podrobionej odzieży, bieliznę, paski i 18 pudełek z perfumami. Prowadzony przez 36-latkę biznes naraził na duże straty różnych producentów odzieży znanych i popularnych marek. Skalę poniesionych strat policjanci ustalają w konsultacji z przedstawicielami poszkodowanych firm, a zatrzymana 36-latka, w myśl przepisów Ustawy Prawo własności przemysłowej, odpowie przed sądem, a grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony