Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli samochód – policjanci zatrzymali 6 mężczyzn i odzyskali pojazd

Data publikacji 12.01.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 6 mężczyzn, którzy ukradli samochód z jednej z prywatnych posesji na terenie powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze bezpośrednio po zdarzeniu odzyskali skradziony pojazd. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeleniogórscy policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu dotyczącym kradzieży pojazdu zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 24 do 40 lat podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

9 stycznia br. około godziny 22.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o kradzieży pojazdu marki Renault z jednej z prywatnych posesji na terenie powiatu karkonoskiego. Jego wartość pokrzywdzony oszacował na kilka tysięcy złotych. Zgłaszający przekazał również informację, jakimi pojazdami poruszali się mężczyźni podejrzewani o jego kradzież.

Dyżurny o przestępstwie powiadomił patrole, które rozpoczęły poszukiwania sprawców oraz skradzionego pojazdu. Zostali oni namierzeni przy jednej z ulic w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 6 mężczyzn w wieku od 24 do 40 lat, byli to mieszkańcy powiatu lubańskiego i zgorzeleckiego, którzy poruszali się trzema autami, w tym kradzionym pojazdem marki Renault.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźni za kradzież z włamaniem odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490
 
 
Powrót na górę strony