Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeśli wyruszasz na zimowy wypoczynek autokarem, pierwszy postój zrób w policyjnym punkcie kontroli - Ferie 2022

Data publikacji 13.01.2022

Przed nami okres ferii zimowych, na który z pewnością czeka większość i to nie tylko dolnośląskich uczniów. Jeśli planujesz wybrać się na zimowy wypoczynek autokarem i masz obawy o jego stan techniczny lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od wizyty w punkcie kontroli autobusów. Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie poszczególnych powiatów policjanci będą przeprowadzać kontrole w stałych wyznaczonych miejscach i godzinach bądź po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką Policji. Przedstawiamy wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów.

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na zimowy wypoczynek. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa.

Jeśli ktokolwiek będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w punkcie kontroli lub zgłaszając taką potrzebę w konkretnej jednostce Policji.

Kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego. Szczegółowy wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek znajduje się poniżej

Pamiętajmy również, że każdy rodzic wysyłający dziecko na zimowy wypoczynek, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi "Bezpieczny autobus". Przy jej pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

  • Dolnośląskie punkty kontroli autobusów - FERIE 2022
    DOLNOŚLĄSKIE PUNKTY KONTROLI AUTOBUSÓW - CZĘŚĆ 1
  • DOLNOŚLĄSKIE PUNKTY KONTROLI AUTOBUSÓW - CZĘŚĆ 2
    DOLNOŚLĄSKIE PUNKTY KONTROLI AUTOBUSÓW - CZĘŚĆ 2
Powrót na górę strony