Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zima na stokach z kłodzkimi policjantami

Data publikacji 13.01.2022

Policjanci z powiatu kłodzkiego, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz „Bezpieczne stoki”, rozpoczęli służbę na terenach stacji narciarskich w Zieleńcu, Czarnej Górze i Sokolcu. Patrole narciarskie będą przede wszystkim pilnować bezpieczeństwa i porządku na stokach, a także w ich rejonach. Mundurowi będą również reagować na niebezpieczne sytuacje i zachowania niezgodne z prawem. Podczas patroli zajmować się będą ponadto promowaniem odpowiedzialnych postaw wśród miłośników zimowego szaleństwa.

Policyjne patrole narciarskie można już spotkać na stokach Czarnej Góry, Zieleńca i Sokolca. To kolejny rok, kiedy funkcjonariusze z powiatu kłodzkiego czuwają nad bezpieczeństwem amatorów zimowych sportów. Inauguracja sezonu dla kłodzkich policjantów odbyła się przedwczoraj (11 stycznia) od doskonalenia zawodowego w zakresie metod i form pełnienia służby na zorganizowanych terenach narciarskich. Wszystko po to, aby mundurowi jak najlepiej mogli wykonywać swoje zdania w ramach służby w patrolach narciarskich.

Jak co roku podstawowym zadaniem funkcjonariuszy na szlakach i nartostradach jest działanie prewencyjne związane z czuwaniem nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym. Policjanci zwracają szczególną uwagę na sprzęt, który narciarzom zdarza się pozostawić bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące się, zwracają też uwagę na odpowiedzialną postawę i kulturę na stoku oraz w kolejkach do wyciągów. Ponadto mundurowi upowszechniają Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Wobec turystów, którzy popełniać będą wykroczenia, policjanci, w zależności od sytuacji, zastosują pouczenie bądź nałożą mandat karny.

Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób przebywających na terenie ośrodków narciarskich, dodatkowo służbę pełnią tam także funkcjonariusze prewencyjni - w tym również patrole piesze. Policjanci wzorem lat ubiegłych będą realizować swoje zadania na stokach głównie w weekendy, w okresach kiedy występuje większy ruch turystyczny, natomiast podczas ferii pojawią się na terenie ośrodków narciarskich także w dni powszednie.

Niezmiennie apelujemy do wszystkich osób, które wybierają na stoki narciarskiej, o zachowanie zdrowego rozsądku i dobre przygotowanie się do panujących warunków atmosferycznych. Ponadto mieszkańcom oraz turystom życzymy miłego i przede wszystkim bezpiecznego szusowania.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku
asp. szt. Joanna Bielak
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony