Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do kontroli drogowej posiadał przy sobie kilkaset porcji różnych narkotyków

Data publikacji 13.01.2022

Kilka dni temu policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel. Podczas czynności wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości różnych narkotyków. Przyznał się również policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu - palił marihuanę. Teraz oprócz odpowiedzialności karnej za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, odpowie też za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

Kilka dni temu w Kamieńcu Ząbkowickim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel. Kiedy tylko mundurowi zbliżyli się do pojazdu z wnętrza kabiny pouczyli charakterystyczny zapach marihuany. 29-letni kierowca pojazdu był wyraźnie niespokojny i unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Okazało się, że powodem jago zachowania było posiadanie środków odurzających i to w nie małych ilościach. Mężczyzna miał przy sobie kilkaset porcji amfetaminy oraz kilkadziesiąt marihuany. Narkotyki były spakowane w foliowych workach.

Kierowcy pobrano również krew do badań pod kątem sprawdzenia czy prowadził samochód w stanie pod wpływem środków odurzających, gdyż przyznał, że palił marihuanę tuż przed wyruszeniem w trasę.

Przypominamy, że kierowanie pod wpływem środków odurzających wiąże się z utratą prawa jazdy. W tym przypadku dodatkowo, decyzją sądu, nieodpowiedzialny 29-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło:KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel.. 608 086 826

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.94 MB)

Powrót na górę strony