Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł paliwo pożyczonym samochodem, a do tego był poszukiwany

Data publikacji 14.01.2022

Oleśniccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież paliwa z jednej ze stacji paliw mieszczących się na terenie miasta. Funkcjonariusze namierzyli sprawcę dzięki szczegółowej analizie nagrań z kamer monitoringu z miejsca zdarzenia. Kluczowy okazał się fakt, że 36-latek postanowił wykorzystać do kradzieży auto, które wcześniej pożyczył od właściciela jednej z lokalnych firm. Co więcej, w trakcie zatrzymania wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu oleśnickiego był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z oleśnickiej komendy powiatowej w trakcie służby otrzymali informację dotyczącą kradzieży paliwa, do której doszło na jednej ze stacji paliw na terenie miasta. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że pojazd sprawcy, który został zarejestrowany na nagraniu z kamer monitoringu, miał założone tablice rejestracyjne należące do innego auta.

Mundurowi szczegółowo analizując zapis z kamer, na którym nagrany został moment kradzieży, zauważyli na samochodzie sprawcy logo jednej z firm z terenu powiatu oleśnickiego. Policjanci od razu skontaktowali się z właścicielem tego przedsiębiorstwa, który oświadczył, że parę dni temu pożyczył auto 36-letniemu mężczyźnie i nie wie, gdzie znajduje się teraz ten konkretny pojazd. Zaznaczył jednak, że może ustalić jego położenie, bo w samochodzie znajduje się nadajnik GPS.

Gdy policjanci uzyskali informację od przedsiębiorcy o miejscu, gdzie prawdopodobnie znajduje się jego pojazd, niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Po krótkich poszukiwaniach mundurowi zauważyli auto na jednej z myjni samochodowej i szybko zatrzymali kierującego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że sprawca kradzieży paliwa na kwotę ponad 400 zł widnieje w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu.

Mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyznał się do kradzieży. Policjanci znaleźli w pojeździe także drugie tablice rejestracyjne, które mężczyzna wykorzystał podczas kradzieży paliwa na innej stacji benzynowej.

Teraz 36-latek odpowie za swoje zachowanie przed sadem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel

tel. 601 589 781

 

Powrót na górę strony