Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dusił i bił swoją partnerkę, a do tego posiadał przy sobie narkotyki

Data publikacji 14.01.2022

Nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia zastosowali kamiennogórscy policjanci wobec 22-letniego mężczyzny, który wszczął domową awanturę, a w jej trakcie dusił i uderzał swoją partnerkę. Co więcej, zatrzymany posiadał przy sobie narkotyki. Teraz odpowie za to przed sądem.

W miniony wtorek kamiennogórscy policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury domowej. Funkcjonariusze na podstawie relacji zgłaszającej ustalili, iż jej partner po całonocnej nieobecności powrócił do mieszkania i wówczas wszczął awanturę, podczas której dusił i bił pokrzywdzoną oraz ugryzł ją w policzek.

Mundurowi po przybyciu na miejsce obezwładnili agresywnego mężczyznę, zapewniając tym samym kobiecie bezpieczeństwo. Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli w paczce papierosów należącej do zatrzymanego zawiniątko wraz z zawartością substancji krystalicznej. Przeprowadzony test zabezpieczonej substancji wykazał zawartość metamfetaminy.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut naruszenia czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni oraz posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Kamiennogórscy funkcjonariusze zastosowali wobec mężczyzny nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci przypominają:

Sprawcy przemocy domowej często starają się doprowadzić do społecznej izolacji ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą oraz dalszą rodziną, przyjaciółmi, a także sąsiadami. Odizolowanie się od innych i ukrywanie swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a „władza” sprawcy systematycznie się zwiększa.

Nie toleruj! Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – jego agresywne zachowania się powtórzą. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, postanawia targnąć się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy gminny czy miejski ośrodek pomocy społecznej.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony