Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej sprawcy napadu na sklep w rękach wrocławskich policjantów

Data publikacji 14.01.2022

Podjęte przez funkcjonariuszy natychmiast po zdarzeniu szeroko zakrojone działania doprowadziły do zatrzymania sprawców napadu rabunkowego, do jakiego doszło na terenie Śródmieścia. Trzech mężczyzn wpadło do sklepu, sterroryzowało ekspedientkę a następnie zabrało towar oraz gotówkę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty a także decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu. Każdemu z nich grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci codziennie podejmują kilkaset interwencji, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Część z nich dotyczy zgłoszeń o przestępstwach najbardziej uciążliwych dla obywateli, popełnianych przez osoby bezwzględne, które nie liczą się z możliwymi konsekwencjami zdrowotnymi u swoich ofiar, stosując wobec nich przemoc w dążeniu do celu, jakim jest uzyskanie łatwego łupu. Do kategorii takich przestępców należą sprawcy rozbojów.

O nieuchronności konsekwencji prawnych swojego działania z pewnością przekona się teraz 3 mężczyzn, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów właśnie w związku z rozbojem, jakiego dokonali w jednym ze sklepów na terenie Śródmieścia. Sprawcy podczas napadu sterroryzowali ekspedientkę stosując wobec niej siłę fizyczną, a następnie zabrali towar o wartości blisko 4 tysięcy złotych. Ich łupem padły wyroby tytoniowe oraz alkohol i pieniądze z utargu.

Od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu wrocławscy funkcjonariusze podjęli czynności ukierunkowane na ustalenie osób odpowiedzialnych za ten czyn. W wyniku wspólnie podjętych działań przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście oraz Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej doszło do zatrzymania wszystkich sprawców. Okazali się nimi trzej mężczyźni w wieku 20, 22 i 47 lat. Funkcjonariusze odzyskali również całość utraconego w wyniku rozboju towaru a także część gotówki.

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.8 MB)

Pliki do pobrania

  • 95.32 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony