Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na pomoc osobom bezdomnym ruszyli dzielnicowi

Data publikacji 14.01.2022

Dzielnicowi z komisariatów przynależących do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima” sprawdzali dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogły przebywać osoby potrzebujące pomocy, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury mogło być zagrożone.

12 stycznia 2022 roku dzielnicowi z Komisariatu I Policji, KP II, z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Kowarach sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja miała charakter pomocowy i miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Policjanci osoby bezdomne, będące pod wpływem alkoholu umieszczali w policyjnych pomieszczeniach do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu spożytego wcześniej alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia również osób w podeszłym wieku i samotnych.

Policjanci proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Informacje takie można przekazywać dzwoniąc na numer alarmowy albo za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • policjanci zaglądają w miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni
  • policjanci zaglądają w miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni
  • policjanci zaglądają w miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni
  • policjanci zaglądają w miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni
Powrót na górę strony