Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi

Data publikacji 17.01.2022

Ustalenia operacyjne przeprowadzone przez policjantów z komisariatu w Polanicy-Zdroju doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi podejrzany odpowie przed sądem. Został tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania doszło tuż przed weekendem na terenie powiatu kłodzkiego. Policjanci
zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komisariatu w Polanicy-Zdroju zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu. Do zatrzymania doszło podczas kontroli drogowej, kiedy mężczyzna podróżował autem. Przy 55-latku funkcjonariusze znaleźli 16 woreczków z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Sprawca narkotyki miał schowane w kieszeni kurtki.

Mundurowi sprawdzili również miejsce zamieszkania zatrzymanego. Tam zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy. Narkotyki przechowywane były w szafce w pokoju. Z ujawnionej łącznej ilości substancji psychotropowych można było przygotować blisko 1100 porcji tego narkotyku. Funkcjonariusze w mieszkaniu zabezpieczyli również wagę elektroniczną, woreczki foliowe oraz sporą gotówkę. Mężczyzna trafił od razu do policyjnego aresztu.

Policjanci podczas prowadzonych czynności udowodnili 55-latkowi, że zajmował się również handlem narkotykami. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Kłodzku wobec podejrzanego zastosował areszt tymczasowy na okres miesiąca. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

asp. szt.  Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony