Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięcie konkursu w ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów"

Data publikacji 17.01.2022

Kaja, Milena, Anastazja oraz Konrad to zwycięzcy konkursu w ramach projektu pn." Pogranicze bezpieczne dla seniorów" zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Warunkiem przystąpienia do konkursu było nagranie na swoim koncie społecznościowym 60-sekundowego Tik-Toka na temat prawidłowych zachowań w przypadku zaistnienia zagrożenia ze strony oszustów i złodziei. Laureatom serdecznie gratulujemy!

W miniony piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu nagrodzeni zostali laureaci konkursu zorganizowanego w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Pogranicze bezpieczne dla seniorów", który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Konkurs ten skierowany był do dzieci i młodzieży powiatu lubańskiego. Ideą zabawy było edukowanie społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania przestępczości wobec osób najstarszych. Zadanie, jakie uczestnicy mieli do zrealizowania, to nagranie 60-sekundowego TIK-TOKA informującego o zagrożeniach, na jakie narażeni są seniorzy oraz pokazującego, jak należy się bronić i przeciwdziałać oszustwom popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Jury, w skład którego wchodzili funkcjonariusze z lubańskiej komendy, podjęło jednogłośnie decyzję, aby wyróżnić dwa filmy, w tym jeden z udziałem najmłodszej uczestniczki Kai. Pozostali nagrodzeni to Milena, Anastazja i Konrada.

Nagrody w postaci głośników bezprzewodowych, powerbanków oraz maskotki Policji lubańskiego komisarza Lwa, zostały wręczone laureatom w siedzibie lubańskiej komendy powiatowej.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony